5 najlepszych kosmetyków naturalnych.

W ostatnich czasach coraz większą popularnością wśród kobiet cieszą się kosmetyki naturalne. Najważniejszą ich cechą jest skład bezpieczny i zdrowy dla naszej skóry. Naturalne kosmetyki do twarzy i ciała mają wiele cennych właściwości i wywierają wiele pozytywnych skutków na naszym wyglądzie. Wiele kobiet decyduje się na całkowitą eliminację sztucznych składników oraz konserwantów ze swojej codziennej pielęgnacji, dlatego w trakcie zakupów w drogeriach sięgają one po produkty z półek zawierających w pełni naturalne kosmetyki. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam 5 marek, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród klientek, a co najważniejsze są one w stu procentach naturalne.

Lossi

Pierwszą marką, którą chcielibyśmy wam zaprezentować jest marka Lossi. Słynie ona z produkcji kosmetyków z naturalnych składników pochodzących z różnych zakątków świata. W jej ofercie znaleźć możemy produkty do ciała, skóry twarzy oraz włosów. Produkty IOSSI składają się z naturalnych i organicznych olejów i maseł, ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. Składniki kosmetyków produkowane są zarówno na terenie naszego kraju, jak i sprowadzane z takich miejsc jak Afryka, Bułgaria lub Chile. Producenci przykładają wiele uwagi procesowi tworzenia kosmetyków, tak aby były one naturalne, ale również miały dobre właściwości dla naszego ciała. Ceny produktów tej marki wahają się w przedziela 50-100 złotych.

Domowy kosmetyk

Jest to marka, której powstanie ma naprawdę wyjątkową historię. Za stworzenie marki odpowiedzialna jest pani Ewa Rusin-Gazda, która początkowo wykonywała kosmetyki w celach prywatnych dla siebie i swoich bliskich. Jednak bardzo pozytywna reakcje najbliższych na wykonane przez nią produkty zachęciły ją do produkcji kosmetyków na większą skalę. Właśnie dzięki temu również my możemy zaopatrzyć się w kremy, peelingi oraz masła do ciała wykonane z pełni naturalnych składników i cieszyć się z ich wspaniałych właściwości. Produkty zakupić możemy w cenie do 50 złotych.

John Masters Organics

John Masters Organics to marka, która nie tylko przykłada wiele uwagi do samego składu kosmetyków, ale również do samego procesu produkcji, także opakowań. Kosmetyki tworzone są z naturalnych składników, z których większość ma pochodzenie roślinne. Same opakowania mają niewielką zawartość atramentu, a wszystkie naklejki na nich umieszczone tworzone są z makulatury. Ich cena waha się w przedziale cenowym od 100 do 200 złotych.

Fridge

Jest wyjątkowa marka, która tworzy naprawdę wyjątkowe kosmetyki. Każde z nich tworzone są własnoręcznie na zamówienie z aptekarską precyzją. Kosmetyki te muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach w lodówce. Również ich czas zużycia został precyzyjnie wyznaczony jest to 2.5 miesiąca – na każdym produkcie dodatkowo opisany jest termin ważności kosmetyku. Są to wspaniałe kosmetyki z wyjątkowymi właściwościami. Co najważniejsze nie zawierają one w sobie chemii dzięki czemu mamy pewność, że będą one dobrze działały na naszą skórę.

Mokosh

Jedna z najszerzej dostępnych marek produkujących naturalne kosmetyki. Są one coraz popularniejsze wśród Polek. Produkty te mają bardzo proste składy, ale również ciekawy design opakowań. Marka produkuje dwa rodzaje kosmetyków: linię bazową, którą można łączyć w dowolne sposoby samodzielnie oraz linię kosmetyków wieloskładnikowych i wspaniałych połączeniach zapachowych. Wszystkie kosmetyki wytworzone przez markę Mokosh są proste w codziennym użyciu i mają wspaniałe właściwości. Produkty te zakupić możemy w cenie do 100 złotych.

Naturalne kosmetyki cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród osób, które w sposób świadomy dbają o swój wygląd oraz ciało. Naturalne składniki mają wspaniały wpływ na stan naszej skóry, jej odżywienie oraz elastyczność. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, iż producenci naturalnych kosmetyków często ograniczają negatywny wpływ produkcji na planetę poprzez wybór szklanych opakowań lub rezygnację z testowania kosmetyków na zwierzętach. Wiele osób, które zdecydowały się na przetestowanie kosmetyków naturalnych już na stałe pozostawało w tych propozycjach. Największym minusem kosmetyków naturalnych są niestety ich ceny, które mogą zniechęcić wielu klientów. Według nas warto jednak zainwestować w naturalne kosmetyki pomimo ich ceny, ponieważ ich stosowanie może przynieść nam naprawdę wiele korzyści związanych z naszym wyglądem oraz samopoczuciem. Na pewno dzięki ich stosowaniu zauważymy wspaniałe efekty końcowe.