Arnikowe mleczko oczyszczające do każdego typu cery

Kosmetyki z arniki są wytwarzane z kwiatostanów rośliny o nazwie arnika górska. Rośnie ona w Europie, Azji oraz w Ameryce Północnej. Jej dobroczynne właściwości lecznicze znane są przynajmniej od XII wieku. Największą zaletą arniki jest jej wzmacniające działanie naczyń krwionośnych. Wspomaga ona również redukcję obrzęków pourazowych po skręceniach stawów lub złamaniach. Arnika w kosmetykach do pielęgnacji cery jest zalecana głównie osobom ze skłonnościami do popękanych naczynek krwionośnych. Stosowana w postaci mleczka oczyszczającego do każdego typu cery, doskonale zlikwiduje sińce, opuchliznę oraz oczywiście popękane naczynka.

Arnikowe mleczko oczyszczające – czy do każdego typu cery?

Właściwości arniki w połączeniu z substancjami emulsyjnymi nie tylko wspomagają proces naprawczy delikatnych i widocznych naczynek na skórze twarzy. Mleczko do oczyszczania doskonale zmywa makijaż, a także brud i zanieczyszczenia, które osiadają na skórze w ciągu dnia. Dokładne oczyszczenie twarzy przy pomocy mleczka jest podstawą pielęgnacji cery. Aby skutecznie zmyć makijaż i zanieczyszczenia należy:

  1. Przy pomocy płatka kosmetycznego i mleczka przetrzyj skórę twarzy. Szczególną uwagę poświęć powiekom i zagłębieniem w strukturze skóry – zmarszczkom mimicznym, fałdom.
  2. Umyj twarz pod bieżącą wodą z dodatkiem żelu do mycia twarzy.
  3. Możesz przetrzeć twarz tonikiem i odczekać chwilę.
  4. Na końcu nałóż krem w zależności od pory dnia – regenerujący krem na noc lub na dzień.

Mleczko z arniki możesz stosować też do porannej pielęgnacji. Używaj go tuż po umyciu twarzy wodą i przetarciu tonikiem. Mleczko, o którym mowa sprawdzi się zwłaszcza idealnie przy skórze przesuszonej, wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień, alergiczną i oczywiście naczynkową. Kiedy masz suchą i skłonną do podrażnień skórę twarzy, unikaj wówczas toników na bazie alkoholu. W codziennej pielęgnacji korzystaj jedynie z mleczka oraz czystej wody. Ten szczególny typ cery nie lubi też mocnego, wodoodpornego makijażu – trudno go zmyć, a tarcie powoduje nadmierne podrażnienia oraz zaczerwienienia na powierzchni skóry.

Jeśli chodzi o cerę problematyczną, przetłuszczoną ( także miejsca przetłuszczające się niektórych okolicach, tzw. litery T ) lub z trądzikiem, mleczko z arniki należy stosować z umiarem, ponieważ dosyć tłusty film mleczka może zatykać pory. Jeśli jesteś posiadaczką cery trądzikowej lub tłustej po użyciu mleczka zawsze przemywaj skórę tonikiem dedykowanym osobom o cerze trądzikowej. Zrezygnuj również z tłustych kremów i często przemywaj twarz wodą.

Gdzie kupić mleczko oczyszczające z arniki do każdego typu cery?

Zanim sięgniesz po jakikolwiek nowy kosmetyk, musisz upewnić się, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Gdy decydujesz się na nowość, najlepiej jest zaopatrzyć się w niewielkie opakowanie. Mleczko z arniki kupisz zarówno w drogeriach stacjonarnych, aptekach lub internetowych sklepach z kosmetykami. W sieci znajdziesz często korzystniejsze promocje i rabaty, zwłaszcza, gdy kupujesz więcej niż jedną sztukę. Niska, okazyjna cena to jednak nie wszystko. Jeśli masz cerę przesuszoną, ze skłonnościami do alergii i nadwrażliwą, musisz dokładnie przeanalizować skład.

Mleczka oczyszczające nie zawierają zazwyczaj alkoholu, ale być może mają substancje, na które masz uczulenie. Sama arnika, jako składnik praktycznie nie uczula, jest dobrze tolerowana przez każdy typ cery, natomiast problem może się pojawić w substancjach dodatkowych. Podczas zakupów kieruj się zasadą, że im mniej składników, tym kosmetyk jest lepszy. Jeśli zależy Ci na dobroczynnych właściwościach arniki, wybierz takie mleczko, które zawiera duży procent wyciągu. Im większy udział wyciągu z arniki – tym korzystniejsze i mocniejsze działanie chroniące popękane naczynka oraz wrażliwą, suchą skórę.

Hypoalergiczne mleczko oczyszczające z arniki – dla kogo?

Kosmetyki oznaczone jako hipoalergiczne mogą być stosowane przez osoby o różnych typach cery. Dzięki temu, że w produktach tych są ograniczone lub wyeliminowane substancje uważane za drażniące, nadają się one zarówno do cery tłustej, normalnej oraz również naczynkowej. Mleczko oczyszczające z arniki o właściwościach hipoalergicznych będzie niezastąpione w codziennej pielęgnacji. Najczęstszym typem skóry jest cera mieszana z różną skłonnością do wyprysków, a mleczko arnikowe jest wówczas najlepszym wyborem – usunie makijaż i zanieczyszczenia, nie zatykając porów. Właściwości arniki są szeroko wykorzystywane w dermatologii i kosmetologii, a także mają swoich zwolenników. Jeśli jeszcze nigdy nie miałaś okazji do wypróbowania kosmetyków z arniką, możesz zacząć od mleczka oczyszczającego, które dzięki swoim zaletom, ma szansę stać się Twoim ulubionym kosmetykiem do pielęgnacji cery.