Naturalne sposoby na mocne i zdrowe paznokcie.

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, podczas poznawania nowej osoby niemal każdy zwraca uwagę na stan dłoni i paznokci swojego współrozmówcy. Aktywne zawodowo, walczące w pogoni za karierą, zabiegane matki, gospodynie domowe i zapalone ogrodniczki to kobiety, które najczęściej borykają się z problemem łamliwych i słabych paznokci. Poznaj naturalne sposoby na rozwiązanie tego problemu. Za pomocą niewielkiego wkładu, również finansowego w niedługim czasie dostrzeżesz pierwsze efekty, a Twoje paznokcie staną się mocne, błyszczące i wytrzymałe. Paznokcie przestaną się łamać, a Ty osiągniesz w końcu upragnioną ich długość, bez strachu o wykonywanie jakichkolwiek czynności w domu i poza nim.

Pielęgnacja dłoni podstawą pięknych i zdrowych paznokci

Dłonie są narzędziem naszej codziennej pracy, dzięki nim jesteśmy zdolni do tworzenia niezwykłych rzeczy, dlatego szczególnie wymagają troski i opieki. Nie osiągniemy mocnych, zadbanych paznokci nie szanując swoich dłoni. W każdy weekend poświęć im godzinę czasu. Wykonaj gruboziarnisty peeling, a następnie nałóż grubą warstwę kremu i wykończ zabieg odpowiednią maską do dłoni i paznokci. W trakcie sprzątania i pracy z użyciem detergentów obowiązkowo stosuj zabezpieczenie w postaci rękawiczek. Najbardziej polecane jest stosowanie rękawiczek nitrylowych ze względu na to, że nie powodują reakcji alergicznych i są bezpieczne do wszystkich prac. Takie same zasady obowiązywać będą podczas pracy w ogrodzie, w tym przypadku rękawice ogrodowe to podstawa.

Krok drugi – dieta bogata w wapń, żelazo i witaminy

Osoby, którym zależy na silnych i mocnych paznokciach, przede wszystkim powinny przywiązać większą uwagę do diety. Szczególnie ważne jest, aby dieta była bogata w wapń i żelazo, dlatego warto spożywać dobrej jakości mięso, produkty mleczne oraz potrawy wzbogacone dużą ilością żółtego sera. Idealne połączenie osiągniemy za pomocą mięsno- warzywnych sałatek, które wzbogacone o jarmuż będą stanowić doskonałe, bardzo obfite i idealnie przyswajalne źródło witamin i minerałów potrzebnych do posiadania zdrowych i mocnych paznokci. Największym źródłem żelaza w pożywieniu jest wątroba zarówno wołowa, wieprzowa, jak i drobiowa. Nie zmienia to jednak faktu, iż wątróbka nie ma zbyt wielu zwolenników, dlatego wiele osób używa po prostu dobrej jakości wołowego mięsa. W diecie bogatej w żelazo nie może zabraknąć jaj, a zwłaszcza żółtek. Równie ważne w diecie są witaminy, przede wszystkim B, C, E, a także niacyna i biotyna.

Wcierki z olejku rycynowego

Olejek rycynowy jest docenianym od wielu lat, niezwykle tanim, a bardzo efektywnym rozwiązaniem wielu dolegliwości urodowych i nie tylko. Ale dziś skupimy się głównie na działaniu pielęgnacyjnym, jakie wykazuje olejek rycynowy. Bardzo wysoka zawartość kwasów OMEGA, a także witaminy A i E sprawiają, że regularnie wcierany olejek widocznie poprawia kondycję płytki paznokciowej. Płytka z czasem stanie się twardsza, gładsza i błyszcząca, a także bardziej odporna na urazy mechaniczne. Olejek rycynowy to koszt kilku złotych, a jego wydajność pozwala na korzystanie z jednej buteleczki nawet przez okres kilku miesięcy. Najważniejsze jest, aby przechowywać olejek w zacienionym, suchym i chłodnym miejscu, nie dopuszczając do jego zjełczenia. Bardzo popularnym sposobem jest zakup buteleczki z pędzelkiem, do której wlejemy olejek. Aplikacja za pomocą pędzelka jest wygodniejsza w porównaniu z wylewaniu olejku bezpośrednio z butelki, a przede wszystkim dużo bardziej higieniczna.

Kąpiele – ukojenie dla Twoich paznokci

Niezwykle relaksującym pomysłem jest regularne stosowanie kąpieli dla Twoich dłoni i paznokci. Oprócz uczucia odprężenia zabieg przyniesie ze sobą świetne efekty w postaci nawilżenia skórek i płytki paznokci, a zawarte w wodzie dodatki, dzięki działaniu składników aktywnych wzmocnią i poprawią ogólną kondycję i wygląd Twoich dłoni. Wystarczy do średniej miski wlać dużą ilość ciepłej, wręcz prawie gorącej wody i dodać łyżeczkę miodu, jedną pompkę mydła w płynie, oraz kilka kropli olejku migdałowego, rycynowego, lub z awokado. Wszystko razem wymieszaj i mocz dłonie palcami skierowanymi w dół miski przez około piętnaście minut. Miód wykazuje działanie antybakteryjne i wspomaga gojenie drobnych ran i otarć powstałych w wyniku wykonywania codziennych prac. Olejek migdałowy silnie nawilża i zmiękcza naskórek, a zawarte w nim witaminy A i E wzmocnią płytkę i nadadzą jej delikatny połysk.

Odżywki do płytki paznokciowej

Na rynku istnieje wiele rodzajów gotowych odżywek do paznokci, w bardzo przystępnych cenach, jednak ich stosowanie powinno być doraźne. Skondensowany skład i silne działanie pozwala na szybką regenerację płytki paznokciowej po stylizacjach akrylowych, lub żelowych, kiedy paznokcie są słabe i miękkie. Do codziennej pielęgnacji lepiej zastosować którąś z wcześniejszych naszych propozycji. Gotowe odżywki do paznokci dostępne w drogeriach i sklepach kosmetycznych mogą również posiadać właściwości lecznicze i pomagać na różne dolegliwości jak między innymi przebarwienia płytki paznokciowej, dzięki wysokiej zawartości kwasu salicylowego skutecznie się ich pozbywają, doprowadzając płytkę do jednolitego, zdrowego kolorytu. W sklepach dostępne są również odżywki eliminujące problem prostych zakażeń, na przykład pałeczką ropy błękitnej, zwanej potocznie [u]zieloną bakterią[/u]. Składniki zawarte w odżywce wykazują silne działanie antybakteryjne, które najpierw zahamowują rozwój bakterii, by finalnie całkowicie uniemożliwić jej rozwój i rozprzestrzenianie po powierzchni płytki paznokciowej. Regularne stosowanie odżywek pozwala na szybkie pozbycie się problemu zakażenia.