Tonik korzenny na trądzik, maseczka cynamonowa

Trądzik – czym jest? Skąd się bierze?

Trądzik, powstaje w skutek nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za występowanie niedoskonałości na twarzy. Powszechnie uważa się, że problem dotyczący cery dotyczy głównie osób młodych. Jest to błędna teoria, ponieważ wypryski czy zaskórniki moją pojawić się u każdego, bez względu na wiek.

Jak skutecznie pozbyć się trądziku?

W walce z uporczywym trądzikiem szczególnie ważna jest systematyczność w dbaniu o skórę twarzy. W zależności od stopnia i fazy zaawansowania problemu cery, możemy wyróżnić trądzik o charakterze ciężkim i łagodnym. Łagodny zazwyczaj staramy się zwalczyć samodzielnie, poprzez systematyczną i odpowiednią pielęgnację naszej twarzy. Natomiast ciężką odmianę, należy skonsultować z lekarzem dermatologiem, który dobierze odpowiednią i indywidualną terapię wspomagającą leczenie trądziku. W skutecznej walce powinien nam pomóc regularnie stosowany tonik czy żel oczyszczający. Produkty tego typu powinniśmy używać przynajmniej dwa razy dziennie, ponieważ na naszej twarzy każdego dnia osadza się kurz, brud czy pozostałości po makijażu. Niedokładna i niesystematyczna pielęgnacja jest główną przyczyną powstawania trądziku.

Cynamon – skuteczny produkt w walce z trądzikiem

Cynamon, to jeden z najbardziej skutecznych produktów na problemy skórne. Przyprawa ta, nie tylko pomaga w pielęgnacji cery, ale również pomaga zwalczyć stany zapalne. Jego moc, kryje się przede wszystkim w substancjach zamkniętych w przyprawie, do których należą między innymi: aldehyd cynamonowy, wywierający działanie przeciwnowotworowe, a także epikatechina, wspierająca leczenie chorób układu nerwowego. Jednak najważniejszym działaniem cynamonu w walce z trądzikiem jest działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie zwalcza stany zapalne skóry, dodatkowo hamując rozwój kolejnych niedoskonałości. Przyspiesza również gojenie pozostałości po wypryskach.

Tonik korzenny

Szczególnie skuteczny może okazać się tonik korzenny, który jest wspaniałą alternatywą dla osób, walczących ze stanami zapalnymi skóry czy problematyczną cerą. Produkt wykazuje działanie tonizujące, pobudzające krążenie krwi, a również wyrównujące pH skóry. Posiada również działanie antybakteryjne i nawilżające, dzięki czemu cera stanie się bardziej promienna i odżywiona. Tonik korzenny, możemy w bardzo prosty sposób wykonać samodzielnie w domu. Pierwszym krokiem jest przygotowanie naparu z czystka, który należy zaparzać przez 10 minut pod przykryciem. Następnie, należy poczekać do wystygnięcia produktu i całość przelać do butelki. Na samym końcu dodajemy około pięć kropli olejku cynamonowego. Gotowy tonik należy wstrząsnąć przed każdym użyciem.

Maseczka z cynamonu

Cynamon na trądzik warto używać w formie maseczki, co jest najłatwiejszym sposobem na złagodzenie stanu zapalnego skóry. Maseczka tego typu jest bardzo łatwa w samodzielnym przygotowaniu. Wystarczy jedynie zmieszać łyżeczkę przyprawy cynamonu z łyżką wody. Powstałą pastę dokładnie mieszamy i nakładamy równomiernie na skórę twarzy. Pamiętajmy, że podczas nakładania należy omijać wrażliwe okolice oczu i ust. Produkt pozostawiamy na cerze przez kilka minut. Maseczkę możemy nakładać na całej twarzy, bądź według upodobań – jedynie miejscowo na występujące stany zapalne. Po kilku minutach, zmywamy dokładnie produkt letnią wodą. Pieczenie skóry po nałożeniu maseczki jest całkowicie normalne, gdyż cynamon jest przyprawą o dość mocnym działaniu. Jeśli jednak pieczenie staje się dość uporczywe i ciężko nam wytrzymać, maseczkę należy natychmiast zmyć letnią wodą. Istnieje również łagodniejsza wersja produktu. Mianowicie, możemy przygotować zmniejszyć ilość cynamonu, lub po prostu dodać do mieszanki jogurt naturalny czy śmietanę.

Produkty te, zneutralizują pieczenie przy czym maseczka nadal będzie skutecznie działać na naszą skórę. Warto również pamiętać, że cynamonu nie należy używać zbyt często, ponieważ może spowodować przesuszenie i podrażnienie skóry twarzy. Zaleca się stosować maseczkę maksymalnie dwa razy w tygodniu. Warto również pilnować podanych proporcji do samodzielnego tworzenia produktu. Nakładana warstwa na twarz nie powinna być zbyt gruba i obfita, ponieważ niewielka ilość cynamonu jest w stanie spełnić swoje zadanie – zwalczyć trądzik, zaskórniki i stany zapalne na twarzy. Po zmyciu maseczki, cera może być delikatnie zaczerwieniona, ale nie należy się tym przejmować. Jest to bowiem normalna reakcja, która znika do 30 minut po zabiegu.